titloi

12/10/14

Α1 Μεγάλη νίκη της Τερψιθέας επί του Αθηναϊκού με 58-55

Η ομάδα του Βύρωνα κατάφερε να μείνει κοντά στο σκορ στο πρώτο μέρος (12-16 α’ δεκάλεπτο & 29-27 στο 20’), ωστόσο στην τρίτη περίοδο η Τερψιθέα ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της και πήρε διψήφιο προβάδισμα (46-36 στο 30’). Ο Αθηναϊκός προσπάθησε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση στο τελευταία δεκάλεπτο, το μόνο που κατάφερε όμως ήταν να φτάσει το ματς στον πόντο (55-54), αφού οι γηπεδούχες ήταν ψύχραιμες και έφτασαν στο τελικό 58-55.

Διαιτητές: Τσαρούχα-Σιώκας
Τα δεκάλεπτα: 12-16, 29-27, 46-36, 58-55

ΤΕΡΨΙΘΕΑ(Παπασπυριδάκος): Βαλέττα 6, Σύρρα 9, Αξιοπούλου 6 (1), Ισκιόγλου 10, Στεφάνου, Ουΐλλιαμς 17, Σπηλιώτη 10.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κεραμιδάς): Λουκάτου 9 (1), Κωστάκη 16, Μαγαλιού 6 (2), Βλάνη 2, Παντέλη 4 (14 ρ.), Χριστινάκη 4, Ιωαννίδου 5 (1), Ραντούνοβιτς 5, Χρονοπούλου 4, Αλεξανδρή, Νίξινα.