titloi

22/5/14

Τελική Φάση Γυναικών Κρήτης :Πρωταθλητής το Αρκάδι (Πλούσιο φωτορεπορτάζ)

Το Αρκάδι κέρδισε με 38-45 τον ΟΑΧ στο τέταρτο παιχνίδι της σειράς των τελικών και αναδείχθηκε Πρωταθλητής Γυναικών Κρήτης. Από την αρχή και οι δυο ομάδες είχαν πάρα πολύ άγχος με αποτελέσματα τα πολλά λάθη και το χαμηλό σκορ στο πρώτο ημίχρονο (14-14).
Στο τρίτο δεκάλεπτο είχαμε αρκετές εναλλαγές στο σκορ όπου στο τελευταίο λεπτό του δεκαλέπτου με τρίποντο της Λίτσι και καλάθι της Λελεδάκη το Αρκάδι ξέφυγε με 4 πόντους. Στο τελευταίο δεκάλεπτο τα κορίτσια του Πλευράκη μπόρεσαν και αύξησαν την διαφορά (32-42) 2 λεπτά πριν το τέλος και με το τελευταίο σφύριγμα των διαιτητών να πανηγυρίσουν την κατάκτηση του Πρωταθλήματος Γυναικών Κρήτης.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ - ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ . 38-45
Δεκάλεπτα: 05-08, 14-14, 25- 29, 38-45.
Διαιτητές: Μαλαμάς, Βαλούρδος
ΟΑ Χανίων (Κασικτσόγλου Μ.): Τζουγκράκη 5 (1), Κασωμένου, Καούκη 9(3), Βουλγαράκη 6, Νταουντακάκη, Σπανουδάκη, Ζύφι, Κυβρικοσέου 3, Γραμματικάκη, Πατεράκη 7, Τσιχλάκη, Βαρυπατάκη 8.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης Κ.): Μπότσι 5, Αγαθαγγέλου 2, Ζουμπεράκη 8, Λίτσι 11 (3), Δημήτρη 10 (1), Λελεδάκη 5 (1), Μίχου 4, Στεφάνου, Περράκη, Σταθοπούλου, Σαλιάi, Μούκα.